Pazartesi , 10 Aralık 2018
Ana Sayfa / Anketler / Burdur şiş Burdur’da nerede yenir?

Burdur şiş Burdur’da nerede yenir?

İlimizin meşhur ızgarası Burdur şiş için bir anket oluşturduk.
En çok hangi mekan tercih ediliyor sonuçları hep birlikte göreceğiz.

Bir defa yiyenin tekrar yemek istiyorum demesini gerektiren ızgara kebap türümüz il dışından gelen misafirlerimizin de dilinden düşmemektedir.

Burdur şiş lezzetini damağınızda hissetmek gibi bir düşünceniz varsa, Burdur Lokanta ve mekanlarda meşhur ızgara şişi yiyebilir veya alo paket servisi ile adresinize isteyebilirsiniz. Burdur lokanta ve restoranların listesi eklenecektir.

Neden Burdur Şiş?

Bu ızgara türünü bu kadar önemli ve lezzetli yapan nedir? Bu konuyla ilgili işletmelerimizin görüşleri ve bilgilerini alarak sizlerle paylaşacağız. Ayrıca Burdur Şiş fiyatlarını da bu yazımıza ekleyeceğiz.

Burdur Şiş köfte malzeme olarak sadece dana etinden yapılır. Dana etinin de her kısmından yapılmaz. Dananın kaburga etinden özenle seçilmiş olması ve etin sinirsiz olması gerekmektedir. Sinirsiz kaburga eti temin edildikten sonra 10 kg ete 300 gr gelecek şekilde kuyruk yağı ilave edilerek lezzetinin artması sağlanır.

Kıymanın hazırlanmasından pişme aşamasına kadar itina ile hazırlanan Burdur usulü siş son derece lezzetli olup damak tadınızda unutulmayacak şekilde kalır. Çünkü herkes bu ızgaraya istenilen damak tadını veremez. Burdur ızgara şiş köfte için en önemli püf nokta, iç kısımlarının (ala sulu) az pişmiş olmasıdır. Birkaç dakika içinde pişen köfteler ocaktan alınır. Pide ile şişten çıkarılarak servis yapılır.

Burdur Şiş servis eden bir mekan iseniz lütfen işletme adınızı iletişim sayfasından veya canlı destek seçeneğinden bildiriniz. Bildirmeniz durumunda anında anket sıralamasına eklenecektir. Anket listesinde işletmesinin bulunmasını istemeyen mekan listeden çıkarılır.

Not: İlimizde faaliyet gösteren firmalara tüm sektörel alanlarda destek verilir.Burdur şiş Burdur'da hangi mekanda yenir?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

8 Yorumlar

  1. Hakan Taslioglu

    Listeye şişci kadir eklermisiniz lütfen

  2. BURDUR lu olmaktan guru duyuyorum.

  3. Solmaz pide Aytekin solmaz listeye eklermisiniz lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.