Burdur şiş Burdur'da nerede yenir?

Burdur şiş Burdur’da nerede yenir?

Meşhur Burdur şiş ızgarayı bir defa yiyenin tekrar yemek istiyorum demesini gerektiren kebap türümüz il dışından gelen misafirlerimizin de dilinden düşmemektedir.

Bu meşhur ızgaranın lezzetini damağınızda hissetmek gibi bir düşünceniz varsa, Burdur Lokanta ve mekanlarda meşhur ızgara şişi yiyebilir veya alo paket servisi ile adresinize isteyebilirsiniz. Burdur lokanta ve restoranların listesi buradan ulaşabilirsiniz.

Neden Burdur Şiş Diyoruz?

  • Bu ızgara türünü bu kadar önemli ve lezzetli yapan nedir?
  • Bu konuyla ilgili işletmelerimizin görüşlerini alarak sizlerle paylaşacağız.
  • Ayrıca şiş fiyatları da bu yazıya eklenecektir.

Burdur Şiş köfte malzeme olarak sadece dana etinden yapılır.

Dana etinin de her kısmından yapılmaz. Dananın kaburga etinden özenle seçilmiş olması ve etin sinirsiz olması gerekmektedir. Sinirsiz kaburga eti temin edildikten sonra 10 kg ete 300 gr gelecek şekilde kuyruk yağı ilave edilerek lezzetinin artması sağlanır. Kıymanın hazırlanmasından pişme aşamasına kadar itina ile hazırlanan Burdur usulü siş son derece lezzetli olup damak tadınızda unutulmayacak şekilde kalır. Çünkü herkes bu ızgaraya istenilen damak tadını veremez. Burdur ızgara şiş köfte için en önemli püf nokta, iç kısımlarının (ala sulu) az pişmiş olmasıdır. Birkaç dakika içinde pişen köfteler ocaktan alınır. Pide ile şişten çıkarılarak servis yapılır.

Şiş ızgara kebabı servis veren bir mekan iseniz; Lütfen işletme adınızı ve bilgilerini iletişim sayfasından bize gönderin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.