burdur şiş nerede yenir

Burdur da Şiş Nerede Yenir?

Güzel ve şirin kentimiz burdur’un önde gelen ve adından sıkça söz edilen meşhur burdur şiş ızgara köfte için; Sizleri detaylı aydınlatmayı arzu ediyor, Burdur şiş nerede yenir? sorusuna karşılık ulaşabileceğiniz mekanları liste edip seçenekleri beğeninize sunuyoruz. Okuyucularımızı sürekli bilgilendirmek en önemli görevlerimizden biri olduğunun farkındayız. Özellikle İzmir Ankara İstanbul ve Antalya’dan gelen misafirlerimizin bu lezzeti tatmadan ilimizden dönmelerini kesinlikle istemiyoruz. Çünkü bir kez yediğinizde tadını asla unutmayacağınızı biliyor ve iddia ediyoruz. Bu arada tatmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Böyle bir lezzete tarif gerekmez!

Yemeyenler çok fazla abartıyorsunuz diyebilirsiniz, fakat bir kez yediğinizde tadının bir ömür damağınızdan gitmeyeceğini çok iyi biliyoruz. Burdur şiş köfteyi bir dönem tanıtım amaçlı İstanbul Anadolu yakasında bazı restoranlarda hazırlayıp sunduğumuzda bize sorulan ilk soru bu et hangi hayvanın eti olmuştur. Bu ızgara çeşidinde kullanılan et dana etidir, yalnız aynı lezzeti veya farkı dananın her yerinden rastgele alınan etinde bulamazsınız. Çünkü lezzetin birinci ayağını oluşturan en önemli bölümdür burası. Tarifini buradan okuyunuz

Burdur ızgara şiş köftenin bir takımında (100gr) resimde gördünüz gibi yaklaşık 6-8 adet bulunmaktadır, fiyatı da yaklaşık 12-14 TL civarında olup ilimizde uygulanan ortalama fiyatlardır.

Siz siz olun, Anadolu’nun neresinden gelirseniz gelin Burdur’a yolunuz düşerse bu lezzeti bir kezde olsa mutlaka tadın. Eğer en ufak bir pişmanlığınız olursa lütfen yorum olarak belirtin. Çünkü bu eşi benzeri bulunmaz damak tadından mahrum kalmanızı istemiyor kesinlikle de abartmıyoruz.

Burdur şiş nerede yenir?

Burdur’a gelirseniz bu meşhur ızgarayı nerede yiyeceğiz diye kapsamlı araştırmanıza hiç gerek yok çünkü ilimizde bulunan bütün lokanta ve restoranlarda kolayca bulabilirsiniz. Yalnız önemli bir noktayı belirtmek gerekirse bu işin uzmanı ve ustalarının yaptığı şişin tadına doyum olmuyor. Yazımızın sonunda bütün işletmelerimizi liste ederek sizlere yardımcı olmak istiyoruz en iyi kimin yaptığını misafirlerimizin verdiği yıldızlara göre değerlendirebilirsiniz. En iyi puanı ve yorumu hangi işletme alıyorsa, bu işin ustası olan mekan olarak kabul edilir.

Burdur şiş tarifi konusunda bilgi edinmek için hazırladığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Burdur da Şiş Nerede Yenir? Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.