Burdur Şiş Izgara – Burdurluyum https://www.burdurluyum.com Mon, 16 Sep 2019 22:48:47 +0000 tr hourly 1 Burdur da Şiş Nerede Yenir? https://www.burdurluyum.com/burdur-sis-nerede-yenir/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=burdur-sis-nerede-yenir https://www.burdurluyum.com/burdur-sis-nerede-yenir/#respond Thu, 25 Oct 2018 21:41:42 +0000 https://www.burdurluyum.com/?p=1061 Güzel ve şirin kentimiz burdur’un önde gelen ve adından sıkça söz edilen meşhur burdur şiş ızgara köfte için; Sizleri detaylı aydınlatmayı arzu ediyor, Burdur şiş nerede yenir? sorusuna karşılık ulaşabileceğiniz mekanları liste edip seçenekleri beğeninize sunuyoruz. Okuyucularımızı sürekli bilgilendirmek en önemli görevlerimizden biri olduğunun farkındayız. Özellikle İzmir Ankara İstanbul ve Antalya’dan gelen misafirlerimizin bu lezzeti tatmadan …

Burdur da Şiş Nerede Yenir? yazısı ilk önce Burdurluyum üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Güzel ve şirin kentimiz burdur’un önde gelen ve adından sıkça söz edilen meşhur burdur şiş ızgara köfte için; Sizleri detaylı aydınlatmayı arzu ediyor, Burdur şiş nerede yenir? sorusuna karşılık ulaşabileceğiniz mekanları liste edip seçenekleri beğeninize sunuyoruz. Okuyucularımızı sürekli bilgilendirmek en önemli görevlerimizden biri olduğunun farkındayız. Özellikle İzmir Ankara İstanbul ve Antalya’dan gelen misafirlerimizin bu lezzeti tatmadan ilimizden dönmelerini kesinlikle istemiyoruz. Çünkü bir kez yediğinizde tadını asla unutmayacağınızı biliyor ve iddia ediyoruz. Bu arada tatmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Böyle bir lezzete tarif gerekmez!

Yemeyenler çok fazla abartıyorsunuz diyebilirsiniz, fakat bir kez yediğinizde tadının bir ömür damağınızdan gitmeyeceğini çok iyi biliyoruz. Burdur şiş köfteyi bir dönem tanıtım amaçlı İstanbul Anadolu yakasında bazı restoranlarda hazırlayıp sunduğumuzda bize sorulan ilk soru bu et hangi hayvanın eti olmuştur. Bu ızgara çeşidinde kullanılan et dana etidir, yalnız aynı lezzeti veya farkı dananın her yerinden rastgele alınan etinde bulamazsınız. Çünkü lezzetin birinci ayağını oluşturan en önemli bölümdür burası. Tarifini buradan okuyunuz

Burdur ızgara şiş köftenin bir takımında (100gr) resimde gördünüz gibi yaklaşık 6-8 adet bulunmaktadır, fiyatı da yaklaşık 12-14 TL civarında olup ilimizde uygulanan ortalama fiyatlardır.

Siz siz olun, Anadolu’nun neresinden gelirseniz gelin Burdur’a yolunuz düşerse bu lezzeti bir kezde olsa mutlaka tadın. Eğer en ufak bir pişmanlığınız olursa lütfen yorum olarak belirtin. Çünkü bu eşi benzeri bulunmaz damak tadından mahrum kalmanızı istemiyor kesinlikle de abartmıyoruz.

Burdur şiş nerede yenir?

Burdur’a gelirseniz bu meşhur ızgarayı nerede yiyeceğiz diye kapsamlı araştırmanıza hiç gerek yok çünkü ilimizde bulunan bütün lokanta ve restoranlarda kolayca bulabilirsiniz. Yalnız önemli bir noktayı belirtmek gerekirse bu işin uzmanı ve ustalarının yaptığı şişin tadına doyum olmuyor. Yazımızın sonunda bütün işletmelerimizi liste ederek sizlere yardımcı olmak istiyoruz en iyi kimin yaptığını misafirlerimizin verdiği yıldızlara göre değerlendirebilirsiniz. En iyi puanı ve yorumu hangi işletme alıyorsa, bu işin ustası olan mekan olarak kabul edilir.

Burdur şiş tarifi konusunda bilgi edinmek için hazırladığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Burdur da Şiş Nerede Yenir? Tıklayın

Burdur da Şiş Nerede Yenir? yazısı ilk önce Burdurluyum üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.burdurluyum.com/burdur-sis-nerede-yenir/feed/ 0
Burdur şiş Burdur’da nerede yenir? https://www.burdurluyum.com/burdur-sis-burdurda-yenir/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=burdur-sis-burdurda-yenir https://www.burdurluyum.com/burdur-sis-burdurda-yenir/#respond Wed, 28 Mar 2018 09:41:37 +0000 https://www.burdurluyum.com/?p=632 Burdur şiş, bu meşhur ızgarayı bir defa yiyenin tekrar yemek istiyorum demesini gerektiren kebap türümüz il dışından gelen misafirlerimizin de dilinden düşmemektedir. Burdur şiş lezzetini damağınızda hissetmek gibi bir düşünceniz varsa, Burdur Lokanta ve mekanlarda meşhur ızgara şişi yiyebilir veya alo paket servisi ile adresinize isteyebilirsiniz. Burdur lokanta ve restoranların listesi buradan ulaşabilirsiniz. Neden Burdur Şiş? Bu ızgara …

Burdur şiş Burdur’da nerede yenir? yazısı ilk önce Burdurluyum üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Burdur şiş, bu meşhur ızgarayı bir defa yiyenin tekrar yemek istiyorum demesini gerektiren kebap türümüz il dışından gelen misafirlerimizin de dilinden düşmemektedir.

Burdur şiş lezzetini damağınızda hissetmek gibi bir düşünceniz varsa, Burdur Lokanta ve mekanlarda meşhur ızgara şişi yiyebilir veya alo paket servisi ile adresinize isteyebilirsiniz. Burdur lokanta ve restoranların listesi buradan ulaşabilirsiniz.

Neden Burdur Şiş?

Bu ızgara türünü bu kadar önemli ve lezzetli yapan nedir?
Bu konuyla ilgili işletmelerimizin görüşlerini alarak sizlerle paylaşacağız.
Ayrıca şiş fiyatları da bu yazıya eklenecektir.

Burdur Şiş köfte malzeme olarak sadece dana etinden yapılır. Dana etinin de her kısmından yapılmaz. Dananın kaburga etinden özenle seçilmiş olması ve etin sinirsiz olması gerekmektedir. Sinirsiz kaburga eti temin edildikten sonra 10 kg ete 300 gr gelecek şekilde kuyruk yağı ilave edilerek lezzetinin artması sağlanır.

Kıymanın hazırlanmasından pişme aşamasına kadar itina ile hazırlanan Burdur usulü siş son derece lezzetli olup damak tadınızda unutulmayacak şekilde kalır. Çünkü herkes bu ızgaraya istenilen damak tadını veremez. Burdur ızgara şiş köfte için en önemli püf nokta, iç kısımlarının (ala sulu) az pişmiş olmasıdır. Birkaç dakika içinde pişen köfteler ocaktan alınır. Pide ile şişten çıkarılarak servis yapılır.

Burdur Şiş servis veren bir mekan iseniz;
Lütfen işletme adınızı ve bilgilerini iletişim sayfasından bize gönderin. 

Burdur şiş Burdur’da nerede yenir? yazısı ilk önce Burdurluyum üzerinde ortaya çıktı.

]]>
https://www.burdurluyum.com/burdur-sis-burdurda-yenir/feed/ 0