Gölhisar Toki

Gölhisar toki konutları kura çekilişleri

Burdur’un Gölhisar ilçesinde yapılan 2. Etap Gölhisar toki konutları kura çekilişleri, Gölhisar Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının ortak düzenlediği tören ile gerçekleşti.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından; Burdur’un Gölhisar İlçesi, Yusufça Beldesi ve Ulucami Mahallesinde inşa edilen 309 konutun hak sahipleri çekilen kura ile belirlendi.

Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda yapılan konut belirleme kura çekimi töreninde bilgilendirmede bulunan TOKİ yetkilisi Arzu Baştürk; Gölhisar Belediyesi ile yapılan işbirliğiyle ilçe halkının konut ihtiyacının karşılanmasına yönelik geliştirilen projede 309 adet olduğunu belirtti.

Arzu Baştürk yaptığı açıklamada; “ iki ayrı mevkide devam eden inşaatlar %75 seviyelerine gelmiştir. Bu proje Yusufça Belde ’sinde 154 adet ve Ulucami Mahallesinde 155 adet konuttan oluşmaktadır”

Gölhisar Toki Konutları

2014 yılından bu tarafa Gölhisar’ın 30-40 yılına hitap eden çalışmalar yürüttüklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Ramazan Canural, yaptığı konuşmada, “2. Etap TOKİ projemizi yoğun çalışmalar neticesinde hayata geçirdik ve şükürler olsun bugün kura çekimini yapıyoruz.

Bu dönemde yapılan tüm bu projelerin hayata geçirilmesinde emekleri ve destekleri olan herkese şükranlarımı sunarım” dedi. Burdur Ak Parti Milletvekili Yasin Uğur, Toplu Konut İdaresi Başkanlığının birçok ilde ve ilçede güzel çalışmalar yürüttüğünü dile getirdi. Milletvekili Uğur; “alt gelir ve orta gelir grubuna hitap eden bu tür eserler her zaman milletimiz ile buluşmaya devam edecektir”

Burdur Ak Parti Milletvekili Bayram Özçelik, hükumetimiz ile birlikte 2002 yılından bu tarafa 800-900 bin civarında konut yaptıklarını söyledi.

Milletvekili Bayram Özçelik, “Ülkemizde şu anda Gölhisar’daki TOKİ inşaatı gibi 3600 civarında şantiye bulunmaktadır. Bundan sonraki hedefimiz ise, ülkemizde 2023 yılına kadar 500 bin konut daha yapmaktır. Burdur ve ilçelerinde bu süreçte birçok vatandaşımızı TOKİ ile birlikte ev sahibi yaptık” dedi.

Burdur Valisi Hasan Şıldak, ülkemizde son 16 yılda toplumun her alanına sirayet eden çok önemli hizmetlerin olduğunu belirtti.

Burdur Valisi Hasan Şıldak konuşmasının devamında, “Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tüm yurtta şehirlerimizi, ilçelerimizi adeta yeniden kurdu. BU süreçte ilimizde de TOKİ tarafından gerçekleştirilen birçok projede neticelendirildi.

Bugün burada kura çekilişine katılan tüm vatandaşlarımızın yeni konutlarında güle güle oturmalarını temenni ediyorum. Ayrıca yakın bir zaman önce ilçemizde yakılmaya başlanan doğalgaz da ilçe halkına hayırlı uğurlu olsun.

Protokol konuşmalarının ardından, Müftü Fahri Başar’ın yapmış olduğu dua ile birlikte, törene katılan protokol üyeleri kura çekilişini başlattılar.

Kaynak: Burdur Online

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.