Sipsi Nasıl Yapılır?
Burdur ve Teke yöresinin orijinal müzik aleti olan sipsi'yi Hüseyin Demir'in el işçiliğiyle nasıl yapıyor izleyebilirsiniz.

Sipsi Üretim Belgeseli

Gelenek, görenek ve kültürümüzle ne kadar övünsek azdır. Fakat yeni nesilin bu konu ile ilgili alakasının olmadığı görülüyor. Bırakın kültürel çalışmaları etkinlikler yapmayı ve geçmiş kültürümüze bile sahip çıkamıyoruz. Burdur coğrafi konumu, doğal güzellikleri, kültürel değerleri, antik kentleri ve Türk İslam kültürünü yansıtan eserleriyle önemli bir kültür şehridir.

Teke Yöresi’nin kültür başkenti olarak anılan Burdur, Akdeniz kıyı kesimi ile Anadolu’nun iç kesimlerini birbirine bağlayan geçitlerin kavşak noktasındadır. Batı Akdeniz, Ege ve Orta Anadolu bölgeleri arasında iklim ve jeolojik yapı bakımından bir geçit alanı olan Burdur, çok çeşitli tarihiyle doğal ve kültürel değerleri bünyesinde barındıran bir potansiyele sahiptir.

Burdur'luyum diyen ve Burdurlu olduğunu söyleyenlerin web sitesi Burdur'daki olağanüstü bilgilerden yararlanabilmesi için doğru ve yayınlayıcı bir yaklaşımla hazırlanmıştır.

Burdur Üyeleri Ne Diyor?

https://www.burdurluyum.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!
Burdur'da | Burdur Medya | Web Link | Blog