Ümit Özdağ Burdur'da

Ümit Özdağ Burdur’da; Yerel seçimlerde ittifak olmayacak

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr Ümit Özdağ Burdur’da yaptığı konuşmada; Yerel seçimlerde ittifak olmayacak, İYİ Parti Tek başına İktidara Yürüyecek dedi. Yerel seçim çalışmaları kapsamında Burdura gelen Ümit Özdağ kent merkezinde basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Türkiye’nin bir yerel seçime doğru gittiğini; Bu yerel seçimin bundan sonraki siyasal yapılanmanın nasıl olacağının güçlü ip uçlarını vereceğini kaydeden Özdağ; “Sadece yerel seçim olmayacak aynı zamanda Ulusal planda siyasal sonuçlar doğuracak bir yerel seçim olacak. Yerel basının üzerindeki yükün, baskının nasıl arttığının, nasıl yaşanmaz hale geldiğinin farkındayız.

Hem ekonomik şartların ağırlığı hem antidemokratik mekanizmaların yerel basın üzerinde varlığını; Her geçen gün biraz daha hissettirmesinin sonuçlarının ne olduğunu biliyoruz, bunları da ortadan kaldırmak azmindeyiz. Ama bu Türkiye’nin genel bir demokratikleşmesinin sonucu olacaktır. Sadece basın zemininde bunun çözülmesi mümkün değil” dedi.

Ümit Özdağ Burdur’da konuştu; Kesinlikle İttifak Yok

Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ yerel seçimlerde CHP ile ittifak konusunda ise ” Bir ittifak olacağını düşünmüyorum. Çok açık şekilde söylüyorum Cumhuriyet Halk Partisi ile bir bir ittifak olacağını düşünmüyorum. Kişisel olarak da böyle bir ittifakın olmaması gerektiğini düşünüyorum. Ben genel olarak olmaması gerektiğini düşünüyorum. İyi Parti bütün Türkiye’de Genel Merkezin kararlı, ısrarlı ve kapsamlı çalışmalarını gerçekleştirdiği bir zeminde kendi adayları ile bu seçimlere girecek. Bunun herhangi bir şekilde başka zeminde tartışılmasının o kadar abesle iştigal olduğunu düşünüyorum. Tekrar altını çizeyim. İyi Parti bütün Türkiye’de aday çıkartarak seçimlere giriyor.

Biz Cumhuriyet tarihinin en ağır baskılarla karşı karşıya kalmış partisiyiz. 1946’da demokrasiye geçildiğinden bu yana hiç bir parti İyi Partinin karşılaştığı baskılarla karşılaşmamıştır. Buna rağmen 7 ay içerisinde iyi Parti kuruluşunu tamamlamış, bir erken genel seçime girmiş; bu ağır baskıları aşarak 5 Milyon oy almış ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde de güçlü bir şekilde temsil edilmektedir.

Bu arada birinci senesini tamamlamıştır. Bugün 3-4 ay öncesinde olduğundan çok daha güçlüdür; seçimlere de tek başına büyük bir kararlılıkla ve başarılı bir sonuç alacağından emin bir şekilde hazırlanmaktadır. Durum bundan ibarettir. Burdur basını aracılığıyla Türk basınına ifade etmek isterim ki biz önümüzdeki yerel seçimlerde İyi Parti olarak; Büyük bir başarıya imza atmak için Genel Merkez ve İl, İlçe kadrolarımızla çalışıyoruz” Yerel seçimlere çok güçlü hazırlandıklarını sözlerine ekledi. Kaynak: Burdur Online

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.