Örnek Kampanya

Üniversite Öğrencilerinden Örnek Kampanya

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık; 4 sınıf öğrencileri bir araya gelerek Sosyal farkındalık dersleri adı altında Burdur’da kitap kampanyası başlattı. 2 ay içinde bir çok kitap ve kırtasiye malzemesi toplayan Üniversite öğrencileri; topladıkları kitapları örnek kampanya amacı ile Hakkari Yüksekova Adaklı Köyü’ndeki İlk öğretim okuluna gönderdiler.

Öğrencilerden Örnek Kampanya

Yüksekova Adaklı Köyünde kitaplığın olmadığını kitaplık oluşturmak için yardım çağrısını sosyal medyadan duyduğunu açıklayan; Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık 4 sınıf öğrencisi Bayram Keçili ”Topluma hizmet dersi kapsamında Hakkâri’deki okulun kitaplarının olmadığını duyduk. Bizlerde Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık son sınıfı öğrencileri olarak bir araya gelip kitap ve kırtasiye kampanyası başlattık. 4 Kasım da yapılan KPSS sınavlarında kullanılan kalem setlerini topladık. 2 ay boyunca Burdur Esnafları, Belediye ve kendi arkadaşlarımızın katkıları ile 20 koli kitap topladık. Bugün de bu kitapları kolileyip kargoya vereceğiz. Kampanyamıza destek olan Burdur Belediyesine; Burdur esnafına, kitapları gönderirken büyük katkı sağlayan PTT başmüdürlüğüne ve Mehmet Ali Çakır hocamıza çok teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Bu kampanyanın çok iyi geçtiğini açıklayan Üniversite öğrencisi Şeyma Aksu; Ben Antalyalıyım bu kampanyayı Antalya’da daha önce yaptık ama destek olunmadı.

Burdur’da bizlere destek olan ve 20 koli gibi kırtasiye ve kitapları toplamamızı katkı sağlayan tüm destekçilerimize çok teşekkürlerimizi iletiyorum” dedi. Öğrencileri tarafından bu kampanyanın bu kadar çok büyüyeceğini hiç tahmin etmediklerini açıklayan MAKÜ öğretim görevlisi Mehmet Ali Çakır; Topluma hizmet dersi kapsamında katkı koyup bu örnek kampanya da emeği geçen öğrencilerimize ve destek olanlara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.