Yüzde 2,2 su yalıtımının önemini biliyor

Su yalıtımı düzgün yapılmadığı takdirde donatıdaki korozyon nedeniyle bir binanın taşıma kapasitesi 10 yılda yüzde 66 oranında azalıyor.

Şubat 24, 2024 - 13:53
Şubat 24, 2024 - 14:05
 0  89
Yüzde 2,2 su yalıtımının önemini biliyor

ODE Yalıtım'ın geçen yıl yayınladığı "Binaların Su Yalıtımı ve Deprem Güvenliği Algı Araştırması"na göre halkın yalnızca yüzde 2,2'si binaların depreme dayanıklılığında su yalıtımının önemli olduğunu düşünüyor.

Ancak su yalıtımı düzgün yapılmadığı takdirde donatıdaki korozyon nedeniyle bir binanın taşıma kapasitesi 10 yılda yüzde 66 oranında azalıyor. Araştırmanın ardından harekete geçen ODE Yalıtım, binaların depreme dayanıklılığında su yalıtımının önemini anlatmak üzere İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nil Türkeri rehberliğinde Yüksek Mimar Canan Baş ve Yüksek Mimar Sürhan Artuğ'un katkılarıyla "Binalarda Su Yalıtımı" akademik referans kitabını hazırladı.

Kitabın hazırlıklarını tamamlıyoruz


ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Üyeleri Ozan Turan ve Erhan Özdemir, Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Başkanı Tayfun Küçükoğlu ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Turan şunları söyledi: : "'Binaların Su Yalıtımı ve Deprem Güvenliği' algı araştırmasında vatandaşlarımızın sadece yüzde 2,2'si binaların depreme dayanıklılığında su yalıtımının önemli olduğunu düşünüyor. Bu da bize bu konuda önlem alınması gerektiğini hissettirdi." Mehmet Hanifi GÜLEL

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Burdurluyum Burdurluyum, Burdur'da iş dünyasının durumunu, toplumun sorunlarını ve bunlara nasıl çözüm bulunabileceğini araştırarak bilgi paylaşımına hazırlanıyor.