Kişiye Özel Ürün Önerisi Nedir?

Ürün önerileri, gerçek zamanlı alışveriş yapanların isteklerine dayalı olarak bir web sitesinde oluşturulur. Herhangi bir mağazada satış danışmanından ürün istediğinizde o ürünün yanında alternatif ürünler de sunar.

Mart 17, 2023 - 10:01
Temmuz 11, 2023 - 15:25
 0  105
Kişiye Özel Ürün Önerisi Nedir?

Ürün önerileri, gerçek zamanlı alışveriş yapanların isteklerine dayalı olarak bir web sitesinde oluşturulur. Herhangi bir mağazada satış danışmanından ürün istediğinizde o ürünün yanında alternatif ürünler de sunarak tercihlerinizi etkilemeye ve mümkünse ziyaretinizi satışa dönüştürmeye çalışır. E-ticaret sitelerinde bu tarz önerilerde bulunmak oldukça zordur. E-ticarette ürün tavsiyesi nasıl yapılır, nedir ve nasıl kullanılır hakkında biraz bilgi verelim.

Ürün önerileri neden yararlıdır?


Ürün önerileri, ürünleri bulmak ve ürün keşif sürecini kontrol etmek için yararlı bir araçtır, müşteriyi odakta tutar, bağlılığı ve sadakati artırır. Ürün önerileri, doğru ürünü doğru müşteriye doğru zamanda ulaştırır. İstenen ürünü bulamamak ve seçenekler arasında çok fazla zaman ve çaba harcamak, kötü bir müşteri deneyimine ve müşterinin siteden ayrılmasına neden olabilir. 

Bu özellik daha yüksek gelir ve kar imkanı yaratır. Statista'da yayınlanan bir araştırmaya göre kişiselleştirilmiş ürün önerileri, e-ticaret sitelerindeki toplam ciroya %12 katkı sağlıyor. Yine aynı araştırmaya göre yeniden pazarlama e-postalarında ürün önerileri kullanıldığında satış dönüşüm oranlarında %30, tıklama oranlarında %35'e varan artış sağlıyor. tr.depositphotos.com

Ürün Önerileri Nasıl Çalışır?

Müşterinin Amacı: Yazılım, ziyaretçinin son satın alma işlemleri, tarama verileri, genel alışveriş davranışı ve tarama geçmişi hakkında toplanan verileri kullanır. Müşterinin amacı, bir ürün veya hizmet satın alarak veya bir sorunu çözmek için bir hizmet sunarak belirli bir ihtiyacı karşılamaktır. Müşterilerin niyeti genellikle kendilerine özgüdür ve çeşitli faktörlere bağlı olarak değişir.

Kalabalığın Bilgeliği: Verileri, benzer ürünleri satın alan kişiler ile bireysel alışveriş yapanlar arasında ilişkiler oluşturmak için kullanır. "Kalabalığın bilgeliği", bir grup insanın kolektif zekasının, bir bireyin tek başına sahip olabileceğinden daha etkili olabileceği fikrine dayanır. Bu kavram, bir grup insan tarafından toplu karar vermenin, genellikle bireysel karar verme süreçlerinden daha doğru ve etkili sonuçlar üretebileceğini savunur. Bu fikir, özellikle birçok kişinin aynı sorun üzerinde çalıştığı iş ve yönetim alanlarında geniş çapta kabul görmektedir.

Özelleştirilmiş Değişkenler: Çok satanlar, popüler tıklanan ürünler ve manuel olarak seçilen ürünler gibi özelleştirerek gruplandırabilirsiniz.

Ürünlerin Önerilerini Nereden Görüntüleyebilirim?

Ürünlere ait öneriler herhangi bir sayfada görüntülenebilir. En sık görüntülenen sayfalar; ana sayfa, kategori, ürün detayları ve sepet sayfalarıdır. Ayrıca aynı sayfada birden fazla öneri sunulabilir.

Güvenilir ve güncel olması için müşteri tercihleri ​​ve stok durumuna göre öneriler oluşturulur. Web sitesindeki öneriler, gerçek zamanlı alışveriş yapanların isteklerine göre oluşturulur. Örneğin, bir müşteri bir kategoriyi düşükten yükseğe sıralıyorsa, bunun fiyata duyarlı olduğunu düşünebilirsiniz. Ardından ürün tavsiyelerinde bu müşteriye daha uygun fiyatlı ürünler sunulur. Örneğin, bir müşteri bir beden seçtikten sonra, önerilerde yalnızca stoktaki bu bedendeki ürünler yer almalıdır.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Burdurluyum Burdurluyum, Burdur'da iş dünyasının durumunu, toplumun sorunlarını ve bunlara nasıl çözüm bulunabileceğini araştırarak bilgi paylaşımına hazırlanıyor.